Hikvision – Haikon 7116 HQHI-K1 Yazılım Güncelleme

Elektronik Güvenlik Sistemleri Kişisel Blogu

Hikvision – Haikon 7116 HQHI-K1 Yazılım Güncelleme

Haikon 7116 HQHI-K1 Serisi Kayıt cihazı için V4.21.000_Build_190722 dosyasını indirmeniz ve içeriği temiz bir USB bellek atmanız gerekmektedir. Bu güncelleme ile kayıt cihazınız daha kararlı bir hale gelmektedir. Ayrıca içerisinde bulunan Türkçe dil seçeneği sayesinde cihazınızı TÜRKÇE olarak kullanabilirsiniz.

Cihaz yazılımını güncellemek için önce kayıt cihazında oturum açın ve BAKIM bölümünde yazılım güncelleme sayfasına gelin, bu ekranda USB bellek içerisindeki önceden indirmiş olduğunuz dosyası seçip ve yükseltme işlemine başlayın. Bu işlem ortalama 3-5 dakika kadar sürmektedir. Daha sonra kayıt cihazınız yeniden başlayacaktır. Bundan sonra cihazı bir kere fabrika ayarlarına getirmeniz ve yeniden kurulum yapmanız yerinde olacaktır.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
Eski versiyon cihaza yeni yazılım attığınız zaman eski kamera kayıtlarınıza ulaşmanız biraz zaman alabilir. Önemli bir kayıt yoksa hard diski biçimlendirmeniz gerekebilir.

Ayrıca cihazların web ara yüzünden de bu işlemi yapabilirsiniz. Örnek olması açısından aşağıda bununla ilgili bir video paylaşıyorum.